سبک سیستمها

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره پیوند خانواده

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره پیوند خانواده
آدرس : سعادت آباد - بلوار پاک نژاد - ضلع جنوب شرقی چهارراه سرو نبش بهار یکم ساختمان آرمن پلاک ۵۶ طبقخ ۲ واحد ۴
شعبه دوم : خیابان ولیعصر بالاتر از ظفر خیابان بهرامی پلاک ۴۷ واحد ۱۰۶
مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره

تلفن : ۲۲۳۶۰۲۳۰- ۲۲۳۶۰۳۶۹
وب سایت : www.peyvandezoj.com
ایمیل : info@peyvandezoj.com
اولین کارگاه آموزشی مشاوره ازدواج
اولین کارگاه آموزشی مشاوره ازدواج مرکز مشاوره و روانشناسی پیوند خانواده برگزار می شود.

هدف اصلی کارگاه آموزشی “مشاوره ازدواج” آشنایی کارآموزان با اصول علمی مشاوره ازدواج استִ مشخصه های دختر و پسر، تمایلات و نیازهای زنانه و مردانه، معیارهای انتخاب همسر و راه کارهای مواجهه موثر با موانع ازدواج و مشکلات سازگاری پس از ازدواج از جمله موضوعات مورد بحث در این کارگاه خواهند بودִدر این کارگاه، اصول و مفاهیم مشاوره ازدواج ضمن پرزنت جلسات مشاوره، همزمان با به کار گیری فنون درمانی و مشاهده و تحلیل فرایند درمان، آموزش داده می شوند.

خدمات مرکز روانشناسی و مشاوره پیوند خانواده

همسان گزینی و ازدواج پایدار
مشاوره قبل از ازدواج و زناشوئی
مشاوره روابط بین اعضا خانواده
مشاوره حقوق خانواده
مشاوره و افزایش بهره وری کارکنان موسسات دولتی و خصوصی
آموزش کارگاهی انتخاب مناسب همسر
آموزش کارگاهی مهارتهای زندگی و زناشوئی
آموزش کارکنان موسسات دولتی و خصوصی و هتل ها
گزینش شخصیتی و استعداد و رفتاری کارکنان جدید الاستخدام موسسات
پژوهش های روانشناختی و خانواده
پژوهش آسیب های اجتماعی
پژوهش های حقوق شهروندی
تست های روانشناختی

به نام خدا
الگوریتم ازدواج پایدار
Algorithm of stable marriage
"انتخاب آگاهانه، مسئولانه و زندگی سعادتمندانه"
مقدمه :
آیا میدانید شکست و بدبختی و یا سعادت و خوشبختی در ازدواج دست آورد انتخاب ما است؟با عشق و احساس ازدواج کردن بهتر است یا براساس خرد، دانش و آگاهی؟
به نظر شما کدام رابطه عمر طولانی تر و رضایت مندی بیشتری دارد؟ مگر نه اینکه زندگی مشترک یعنی فرصتی است برای رسیدن به امنیت، آرامش، رشد و نشاط؟

آیا می دانید :
با یک محاسبه ساده در حال حاضر میانگین هزینه ازدواج یک زوج ایرانی شهرنشین شامل نامزدی، عقد، عروسی، جواهرآلات، جهیزیه، لوازم منزل، ماه عسل و غیر که بیش از نیمی از آنان به طلاق واقعی و عاطفی می انجامد. بیش از یکصد میلیون تومان می شود؟
عددی که اگر۱ تا ۲ درصد آن هم هزینه دانش انتخاب صحیح شریک زندگی و مهارتهای زندگی مشترک شود در "دوام" و "رضایت مندی"آن تاثیر ژرفی خواهد گذاشت و از این همه طلاق واقعی و عاطفی و از هم پاشیدگی بنیاد خانواده خواهد کاست.

بنا نهادن خانواده خوشبخت و زندگی پایدار شرایطی دارد:

انتخاب مناسب همسر
دست یافتن به خردمندی و دانش پیوسته زندگی مشترک
مشاوره در هنگام ضرورت (قبل از ازدواج و بعد از ازدواج)

اینها سه هدف مهم در خدمات تخصصی مرکز روانشناسی و مشاوره پیوند خانواده است.
در گذشته و جامعه سنتی دوام زندگی اولویت داشت و شعار "بساز و بسوز" ترویج می شد، ولی امروزه با توجه به آگاهی همگانی و دگرگونی نقش ها، به کیفیت زندگی مشترک و رضایت مندی بیشتر بها داده می شود.
در هزاره سوم همه چیزپیوسته و به سرعت در حال دگرگونی است از جمله سبک اندیشه و زندگی، دگرگونیهای ارتباطی ،تغییر از زندگی روستایی و محلی و توقعات پایین به زندگی شهری و آپارتمان نشینی و ایده آل گرائی و بیگانگی و عدم شناخت از یکدیگر حتی همسایگان در یک مجتمع مسکونی.
نسل امروز باید تعادلی بین زندگی سنتی و دنیای مدرن پیدا کند و دستیابی به این تعادل گاه بسیار دشوار است.
در این شرایط پیدا کردن شریک زندگی مناسب به طور عادی سخت و برای بسیاری سخت تر است. آشنایی های خیابانی، میهمانی ها و یا اینترنت، گرفتاری هایی را در پی خواهد داشت. امروزه و بخصوص در کلان شهرهایی که زندگی می کنیم بایستی با استانداردهای هزاره سوم زندگی کنیم و بهتر است سرنوشت خود را با خردمندی و آگاهی و زیر نظر متخصصین این امر آغاز کنیم. زندگی کردن پدیده ژنتیکی، سرشتی و یا وراثتی نبوده بلکه کاملا امری آموختنی است. عشق لازمه زندگی است ولی به تنهایی کافی نیست و خوشبختی و سلامت در زندگی را تضمیین نمی کند.
این مرکز تخصصی ازدواج و خانواده نیز بر اساس همین نیاز جامعه و با تجربه هشت ساله فعالیت، با نام قدیم "مرکز روان شناسی و مشاوره دریا" و تخصصی نمودن حیطه فعالیت خود را به روز نموده است.

مبانی:
خدمات تخصصی مرکز روانشناسی و مشاوره پیوند بر پایه "انتخاب آگاهانه، مسئولانه و زندگی سعادتمندانه" و "خود شناسی، خود سازی و بلوغ عاطفی" است که زوج های جوان در انتخاب مناسب همسر خود و زندگی با "دوام و پایدار" و "رضایت مند" دو فرایند را طی می‌کنند.
الف- آشنایی با معیارهای مهم تاثیرگذار در مسیر زندگی مشترک از جمله مبانی ‌اعتقادی، شخصیتی، فاصله‌ طبقاتی، تحصیلات، شرایط ‌‌‌‌‌جسمی ‌و سلامت،افکار و هیجانات، سطوح‌هوشی، عادات، تفاوت‌سنی و پسندظاهری که یاد می گیرند شکست و بدبختی و یا سعادت و خوشبختی در ازدواج، حاصل انتخاب آنان است.
ب- یادگیری ‌مهارتهای زندگی مشترک.مهارتهایی که زوجها در طول زندگی ، اعتماد، احترام، مشارکت، همدلی، همدردی، همکاری، فداکاری، گفتگو، مواظبت ‌و لذت‌ از یکدیگر را کلید آرامش، سعادتمندی و خوشبختی خود بدانند و به آن پایبند باشند.
در این صورت اگر آنانی که برای زندگی با دوام و رضایت‌مند خود سرمایه گذاری و ما را به عنوان "مشاور تخصصی خود و خانواده" انتخاب نمایند، بی گمان ما نیزبه این هدف مقدس ارزش و احترام گذاشته و در همه مراحل شکل گیری زندگی مشترک و رضایتمندی آن، همراهشان خواهیم بود.

هدف:

تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج و تسهیل در انتخاب همسر مناسب
انتخاب آگاهانه، خردمندانه و مسئولانه شریک زندگی
رشد مهارتهای زندگی مشترک، همسر، پدر و مادر خوب بودن

توضیح مهم: پس از ثبت نام، مراحل ازدواج پایدار را ملاحظه خواهید کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جلسه با شماره تلفن: ۴۴ ۵۵ ۶۶ ۷۷ تماس بگیرید.

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا